במה אני מאמין

ביתבמה אני מאמין

האני מאמין שלי

ככל שהאמון  חזק יותר הזוגיות חזקה יותר – הידיעה שאת רוצה בטובתי ותמיד תהיי שם בשבילי כשאת יודעת שאני רוצה בטובתך ותמיד דואג לך הוא הבסיס לזוגיות טובה ומעצימה שמאפשרת לכל המשפחה לצמוח ולהרגיש בטוחים ומאושרים.

תקשורת מקרבת – היא הכלי שמאפשר לייצר שתוף פעולה ומנגד "תקשורת מרחיקה" הורסת את האמון ומייצרת חשדנות והתנגדות.

שתוף פעולה – מאפשר להשיג את המטרות של כולם ומייצרת סיפוק ותחושה של רוגע וביטחון.

כבוד לאחר –  הוא תנאי לקיום אמון ושתוף, ככל שתגרום לה להרגיש חשובה יותר כך תזכה שהיא תגרום לך להרגיש חשוב, לכן דאג להחמיא, לפאר ולהתלהב, ולא לפגוע ולא להשפיל, ולא לזלזל.

מלחמה בין בני זוג נובעת מפחד – הפחד שהאחר מתכוון לפגוע בי ולהזיק לי מייצר מלחמה והמלחמה מגדילה את הפחד שמוביל למלחמה גדולה יותר.

 ניצחון במלחמה מייצר שנאה – אל תשאף לנצח את בת זוגתך, ניצחון על האחר הוא הפסד במלחמה.

הדאגה לטובת הילדים היא דאגה לעתידך – לכן אל תערב אותם במאבקים בינכם, ניכור הורי והסתה מייצרים בעיות נפשיות אצל הילדים.

 

האושר נמצא בהרגשה שאני לא לבד בעולם כשיש לי את זו/ה שדואג/ת לי ותמיד שם בשבילי, שאני הכי חשוב עבורה והיא הכי חשובה עבורי, שהיא שם איתי בשמחתי כמו שאני איתה בשמחתה, ותומכת בי בעת צרתי ואני תומך בה בצרתה, עבודת הצוות שנבנית כשאנחנו יחד למען המטרה המשותפת, והלמידה שלי שלא נגמרת לעולם איך לעשות אותה יותר מאושרת כשהיא מצידה לומדת איך לעשות אותי מאושר, זוהי הדרך על פי הכלל החשוב ביותר בתורה "ואהבת לרעך כמוך", זוהי הקרקע הפורייה שעליה צומחת האהבה הגדולה.

 

הבסיס להכל היא ההבנה שביחד יש לנו אחראיות כפולה, לדאוג לאושר שלי ולאושר שלו/ה, וכפי שכתוב בתורה ו"אהבת לרעך כמוך".

 

 רבי נחמן את הדברים הבאים:

כי האהבה, כמו החסד, פירושה לתת מעצמך לאחרים ולעשות זאת ללא גבול. זו גם הגדרת מטרת הנישואין: כל צד מוכרח להיות מחויב לנתינה מלאה וללא תנאים מעצמו לבן/בת הזוג. וכאשר זוגות נישאים אך ורק על יסוד המשיכה הפיזית שביניהם, חיי הנישואים שלהם מדרדרים ומתפוררים כעבור זמן מה, מערכת היחסים שביניהם נשחקת והם מתחילים להתרחק זה מזו. אם גישתם לחיים שמרנית, ייתכן שהם ירגישו צורך להישאר יחד אולי למען ילדיהם, אולם אף אחד מבני הזוג לא ייהנה עוד מהקשר. אם הם “מודרניים” יותר, הם עלולים להסתבך בקשרים בלתי לגיטימיים, וכך השקר ימצא את דרכו אל תוך חייהם וייעשה חלק משגרת היומיום שלהם. החשש מפני גילוי התרמית שוחק כעת את כל מה שנותר מהקשר הגוסס.