אודות

ביתאודות

דורון לוי - מטפל אישי, זוגי ומשפחתי

פסיכולוג – M.A. קליני, משנת 1993.

עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום היעוץ והטיפול, ושנים רבות של לימודים אקדמאים,שכוללים תואר ראשון במדעי ההתנהגות ו M.A. בפסיכולוגיה קלינית והכשרות בתחומי הטיפול, האימון, הגישור והנחיית קבוצות. ניסיון רב בטיפול ביחידים, בזוגות ובמשפחות, הרצאות, הדרכות מקצועיות והנחיית סדנאות.
את הכשרתי המעשית התחלתי לפני 25 שנים כפסיכולוג קליני במרפאה לילדים ונוער, שם הוכשרתי לטפל בילדים ובמשפחות וזה הוביל אותי להתמחות בטיפול זוגי ומשפחתי. בהמשך בעקבות הטיפולים שלי עם מאות זוגות ומשפחות פיתחתי את שיטת הטיפול "הזוגיות כארגון צומח". 
שיטות הטיפול מותאמות לקשייהם של הפונים ועשויות לכלול התערבויות קצרות מועד, טיפולים קוגניטיביים התנהגותיים, טיפולים בגישה הדינאמית, בנושאים רבים ומגוונים, כולל: טיפולים זוגיים המכוונים לפתרון קונפליקטים זוגיים, שיפור דפוסי תקשורת והתנהגות, התמודדות עם שחיקה זוגית, חילוקי דעות הנוגעים להורות, הליכי גירושין, ועוד. טיפולים משפחתיים העוסקים בשינוי דפוסים תקשורתיים והתנהגותיים המקשים על בני המשפחה, יחסי הורים ילדים, התמודדות עם ילד הסובל ממגבלה פיסית או נפשית. מציאה והתאמה של בן/ת זוג, בנית זוגיות מהנה ומספקת, בנית תקשורת מקרבת בין בני זוג, ייעוץ והדרכה לקראת הנישואין, שירותים טיפוליים למשפחות חד הוריות התמודדות עם משברים זוגיים ומשפחתיים כבגידה, פיטורים, מחלה או פטירה של אחד מבני המשפחה, מעברי דירה ועוד. הדרכת הורים הכוללת מתן הדרכה והכוונה בהתמודדות עם קשיים של הילדים, הפרעות התנהגות, הצבת גבולות ועוד. 

מדוע ייעוץ זוגי אצל דורון לוי?
כמו בכל תחום מקצועי, בחירת יועץ/ת זוגית חשובה להצלחת הזוג בהמשך חיי הזוגיות. אלו חייבים להיות ניחנים ביכולות גבוהות על מנת להעניק לכל זוג את ההליך התקין המקצועי והיעיל ביותר. דורון לוי מפתח שיטת הטיפול: הזוגיות כארגון צומח", שיטה בולטת ביעילותה אל מול גישות ושיטות עבודה מקבילות ולמעשה מקנה לזוג זמן ידוע מראש בו השגת המטרה הופכת להיות יעד קרוב ומכוון.

מטופלים כותבים על הטיפול עם דורון
"אחרי שנים לבד מצאתי אהבה וזוגיות טובה." 
הגעתי לדורון אחרי שנים של אכזבות. עשיתי מספר לא מבוטל של ניסיונות למצוא בת זוג, ללא הצלחה. אילו שרציתי אותן לא רצו בי ולהיפך אלה שרצו אותי לא נראו לי מתאימות. חשבתי שבכל מתמקד במציאת האחת שמתאימה לי. 
דורון לימד אותי שבחירת בן זוג לא דומה לחיפוש אחר המפתח האחד שמתאים למנעול של לבבי, אלא בניה מתמשכת ובלתי פוסקת ביחד של המפתח והמנעול, כך שנבנה את ההתאמה שלנו מתוך שתוף והבנה. 
דורון עזר לי לבנות את המודל שלי לזוגיות טובה, וזה מה שאפשר לי למצוא את זו שיחד איתה בנינו את הזוגיות, ואנחנו ממשיכים לבנות כל יום מחדש. זה נפלא לצמוח יחד ואהבה שלנו גדלה יחד עם הצמיחה של כל אחד מאיתנו. זה נפלא לצמוח יחד ואהבה שלנו גדלה יחד עם הצמיחה של כל אחד מאיתנו. לא פלא שדורון מוזמן לחגוג איתנו כל אירוע משפחתי. 

"טיפול במשבר רגע לפני פרידה" 
הגעתי לדורון מיואשת ומפוחדת. באתי לבד מכיוון שבעלי לא הסכים לטיפול. איבדתי את האופטימיות לגבי הצלחת הקשר, התקשורת בינינו הייתה לקויה והרגשתי שכל מה שאני עושה בשביל הזוגיות לא עוזר, נשבר האמון ביננו והפך לחשדנות וניכור, החבר שלי הפך לאויב, היה מאוד קשה ביחד בבית, כבר חשבתי שעדיף לבד. תמיד האשמתי את בעלי. דורון עזר לי להבין שהכול קודם כל מתחיל בי ועל מנת שדברים ישתנו וישתפרו, אני צריכה לקחת אחריות על החיים שלי וליצורשינויים הבנתי שמספיק שאני אשנה את הגישה זה ישפיע על הזוגיות של שנינו. לקחתי אחריות, למדתי לתקשר נכון עם בן הזוג על מנת לא לריב כל פעם. 
היום אנחנו מתקשרים בצורה טובה הרבה יותר, ואני מרגישה יחס יותר אוהב ודואג מבן זוגי. הייתי מופתעת שהוא קורא אותי ממש כמו ספר פתוח ויודע בדיוק מה אני מרגישה. הוא בן אדם מדהים שנתן לי להרגיש בנוח, לשתף, ולהרגיש שאני לא לבד ושהוא כאן לעזור לי ויהי מה. ממליצה לכל מי שמרגיש שהוא צריך שינוי בחיים/בזוגיות לקבל את הטיפול של דורון, כי זאת מתנה שאתם חייבים לעצמכם.

"הרווחתי את אשתי מחדש"
הגעתי אל דורון אחרי 3 חודשים שאני ישן במכונית לאחר שהורחקתי מהבית בעקבות תלונות במשטרה על אלימות ואיומים. תביעה הגירושין מצד אשתי כבר הייתה כתובה, שנינו כבר שכרנו עו"ד, וכבר נקבע מועד לדיון הראשון. התביעה שלה נראתה עוינת ומלאת תלונות שווא, ונראה שאנחנו הולכים למלחמה נוראית וזאת לאחר 20 שנות נישואין. סיפרתי לדורון שאני עוד אוהב את אשתי והלוואי שניתן יהיה לשקם את היחסים. דורון הציע שנבוא יחד לתהליך גישור, לפרידה בהסכמה, לפחות נחסוך את השכר של עשרות אלפי שקלים לעו"ד. תוך כדי המפגשים והעבודה על הפרידה הרגשנו שיחד עם דורון אנחנו לומדים לדבר אחרת זה עם זו. התקשורת הייתה נעימה, פירקנו לאט את האיומים והרגשנו שנבנה שיח בריא ואמון. הבנו גם את הטעויות שעשינו וכיצד באופן לא מודע איימנו זה על זו וגרמנו לחשדנות שהובילה לתוקפנות משני הצדדים. כבר אחר חודש אמרנו לדורון שחבל שלא נפגשנו לפני עשרים שנה. כי אז חיי הנישואין שלנו היו נראים אחרת…

"הילדים שלי לא רצו לדבר איתי"
הגעתי לדורון אחרי חמש שנים של מאבקים משפטיים עם גרושתי ואחרי שהוצאתי מאות אלפי שקלים עבור ההגנה של עו"ד כנגד עשרות בקשות לצו הגנה מצד גרושתי. מצבי באותו זמן היה כה קשה, אחרי חמש שנים שוב תלונת שווא מגרושתי ושוב קשר עם הילדים תחת פיקוח במרכז קשר. הילדה הבוגרת ניתקה את הקשר עימי לחלוטין, הבת השנייה הצטרפה אליה להגן על אמא בכל מחיר. הקשר עם הבת והבן הקטנים הפך להיות חשדני בעקבות ההסתות. חשתי שאני לבד מול כל העולם ומול הרווחה. ונותרתי בלי כסף לתשלום עבור הגנה משפטית. בעזרת היעוץ של דורון הגענו למסקנה משותפת שצריך לשנות אסטרטגיה, הבנו שאין טעם להיאבק נגד הרווחה בבית המשפט, פיטרתי את עו"ד וכך חסכתי עשרות אלפי שקלים, והתחלנו בגישה של קירוב הילדים. דורון לימד אותי לתקשר בחיוב עם ילדי, התמקדנו בחיזוק הקשר של הילדים איתי ועם סבא וסבתא והדודים מהצד שלי. אני מרגיש שבזכותו של דורון אני היום בקשר כל כך חזק וטוב עם ילדי, ואני מודה לו על כך.